Zaměstnanecké benefity

Zaměstnanecké benefity jsou vítaným bonusem ke mzdě

Zaměstnanecké benefity jsou v posledních letech poměrně značným bonusem k pobíranému platu. Některé firmy přispívají zaměstnancům na penzi, na benzín a nebo jim poskytují slevové kupóny na a koupi potravin, zájezdů, hudebních akcí, fitcenter a dalších sportovních akcí.

Pro každého z nás je bezpochyby nejdůležitější, jak vysoká je jeho mzda. Přesto mohou být dobře zvolené zaměstnanecké benefity jedním z rozhodujících faktorem při rozhodování o tom, kterému zaměstnavateli dáme nakonec přednost. Stejně tak jsou zaměstnanecké benefity tím, co může zaměstnance přimět k tomu, aby v dosavadní firmě zůstal a nehledal štěstí jinde.

Do kategorie zaměstnaneckých benefitů také patří příspěvky určené ke zvyšování vzdělání a kvalifikace. Nejčastěji jsou v této oblasti zaměstnanecké benefity řešeny ve formě jazykových kurzů, které probíhají před začátkem pracovní doby nebo po jejím skončení, a to hned v místě pracoviště.

Řádově se může jednat až o tisíce korun měsíčně, a to už jsou jistě znatelné částky. Často jsou zaměstnanecké benefity spojené se samotným zaměřením firmy. Zaměstnanec Českých drah má velkou slevu na jízdném, zaměstnanec Letiště Praha zase na letenkách atd.

Jaké jsou zaměstnanecké benefity ve vaší firmě? Jste s nimi spokojeni nebo byste přivítali, aby se váš zaměstnavatel na tomto poli trochu víc „odvázal“?

Vložit inzerát