Vstupní lékařská prohlídka

Vstupní lékařská prohlídka je povinná u dohody o provedení práce

Vstupní lékařská prohlídka je vyžadována po zaměstnancích od některých zaměstnavatelů. Není to příliš častý jev, ale určitě se s tím můžete setkat. Zejména to platí pro manuální nebo speciální profese, kde je požadován dokonalá fyzická i psychická kondice.

Vstupní lékařská prohlídka je hrazena zaměstnavatelem a obvykle probíhá u závodního lékaře. Od dubna 2012 platí nová pravidla, kdy je vstupné lékařská prohlídka povinná při uzavření dohody o provedení práce se sankcí až do výše 2 mil. korun v případě, že není prohlídka realizována.

Až doposud totiž byla vstupné lékařská prohlídka povinná jen ve zvláštních případech, kdy přehled o zdravotním stavu zaměstnance vyžadovala pouze zvláštní povaha daného zaměstnání.

Vstupní lékařská prohlídka je běžně brána jako formalita a nestává se příliš často, že by její výsledek zmařil uzavřený pracovní poměr. Přesto se určitě nevyplácí nezmínit závažné informace o vašem zdravotním stavu, které by měl zaměstnavatel znát.

Vstupné lékařská prohlídka je povinná také u profesionálů z kolektivních sportů. V těchto případech se skutečně může stát, že z přestupu do jiného klubu sejde z důvodu špatného zdravotního stavu daného hokejisty nebo fotbalisty. Jak úředník, skladník nebo prodavač se však takových rozhodnutí nejspíš obávat opravdu nemusíte.

Vložit inzerát