Time management

Time management: Umíte využít čas ve svůj prospěch?

Zdá se vám, že v práci nestíháte a zvládnout úkoly navršené v jedné hromadě je nad vaše síly? Potom by vás mohl zajímat time manegement, česky řízení času. Ne, že byste snad po absolvování kurzů dokázali řídit čas, ale bude s ním bezpochyby umět lépe hospodařit. Správně využít čas ve váš prospěch je alchymie a proniknout do všech jejích tajů není tak snadné, jak by se na první pohled mohlo zdát.

Pokud ovládnete tajemství time management, zvládnete uloženou práci v kratším časovém termínu, bez vynaložení takového úsilí a nedostane se tím pádem do stresových situací.

Jedním z klíčových bodů je určit si priority a nenechat se odvést od vytyčeného cíle. Znáte to jistě dobře ze svých vlastních zkušeností. Nakupí se vám více úkolů najednou a vy nevíte, kam dřív skočit. V takových chvílích vás láká „pročistit“ si hlavu na zábavných webech a vy nemáte dostatek disciplíny, abyste těmto nepracovním aktivitám dokázali zabránit. I na tyto nešvary existují účinné páky. Stačí si např. prostřednictvím příslušných nástrojů nastavit, abyste se nemohli k daným serverům připojit. I takové, řekněme, restriktivní metody, mohou v dlouhodobějším horizontu zkvalitnit vaše pracovní návyky.

Time management v podstatě představuje soubor psychologických poznatků, jejichž správné využití dokáže vypilovat „tah na bránu“ téměř k dokonalosti.

Vložit inzerát