Teambuilding

Teambuilding může pomoci „nakopnout“ celou firmu

Teambuilding je pouze jiným výrazem pro tmelení pracovního kolektivu. Obvykle se jedná o víkendovou akci, kdy se společně vyrazí někam mimo městu.

Součástí takového výjezdu mohou být i drobné pracovní povinnosti, ale spíš jde o to, aby se kolegové více poznali i mimo zdi kanceláře. Součástí teambuilding mohou být sportovní hry, trocha adrenalinu a další zájmové aktivity, při kterých se zúročí týmová práce.

Podobné chvíle také bývají ideální pro vzájemné si vyříkání případných pracovních nesrovnalostí. V takové uvolněné atmosféře se některé věci říkají přeci jen snadněji než přes týden v práci. Nikdo nikam nespěchá, času je dost a při sportu či společné vycházce do hor, do lesa apod. se zdají některé původně vážné problémy vlastně zcela banální.

Jisté také záleží na tom, v jaké době se teambuilding koná. Pokud je situace firmy stabilizovaná a byznysu se daří, panuje i na tomto obvykle víkendovém výjezdu příjemná atmosféra. V opačném případě ani čerstvý vzduch a okolní příroda nepomohou tomu, aby se na sebe zaměstnanci a vedení firmy jen usmívali.

Ve zkratce řečeno, správně zorganizovaný a nastavený teambuilding dokáže zlepšit vztahy mezi kolegy na pracovišti, zefektivnit vzájemnou komunikaci a především nastartovat celý pracovní kolektiv k lepším výkonům.

Vložit inzerát