Psychologické testy

Psychologické testy odhalí vše, co skrýváte

Součástí pohovoru mohou být v některých případech také psychologické texty. Příliš často se s nimi při pohovorech ale nesetkáte.

Příkladem může být například Bezpečnostní informační služba (BIS), kde jsou psychologické testy součástí pohovorů prakticky na všech pozicích. Obvykle se jedná o klasické a předem připravené formuláře s otázkami. Podle vašich odpovědí má potencionální zaměstnavatel možnost zjistit i něco více než o sobě sami prozradíte.

Psychologické testy se dají do určitě míry ovlivnit

Ze získaných odpovědí může zaměstnavatel například zjistit, jestli nejste příliš impulzivní, nerozhodný apod. Na psychologické testy se předem nedá příliš připravit. Ale intelektuálně vyspělejší jedinci dokážou podle položených otázek poměrně dobře odhadnout, jak by měli zhruba odpovědět. Ne vždy je to však tak snadné. Některé psychologické testy jsou vytvářený skutečně pečlivě a podle položených otázek se nedá jednoznačně předvídat, jaká odpověď by měla být považována za správnou.

Na druhou stranu, z těchto testů nemusíte mít žádné velké obavy. Něčím, co člověk nemůže příliš ovlivnit, se nemá cena zbytečně předem stresovat. Pokud si vybíráte pracovní pozici, sami již musíte tušit, jestli jste pro její vykonávání vhodným adeptem nebo ne.

V každém případě mohou být psychologické testy užitečnou zkušeností a zajímavým zážitkem. Důležité je, abyste k nim přistupovali vyrovnaní a se zdravým sebevědomím. Uvidíte, že potom vám půjde vše hladce a bez problémů.

Vložit inzerát