Přímací pohovor

Zvládnout úspěšně přímací pohovor je umění

Přímací pohovor stojí na začátku každého procesu, na jehož konci v ideálním případě získáte zaměstnání. Toto první setkání s potencionálním zaměstnavatelem tváří v tvář byste rozhodně neměli co do přípravy podcenit. Především byste si měli zjistit z webu veškeré dostupné infomace s danou společností spojené. Projevit zájem a připravenost je nejlepším způsobem, jak udělat dobrý první dojem.

Přímací pohovor může být vstupenkou k zajímavé a dobře ohodnocené práci. Mimochodem, požadovaná výše platu je jednou z otázek, na které se Vás na pohovoru bezpochyby zeptají. Rozhodně si nevystačíte s nejasnými formulacemi typu „o tom jsem úplně nepřemýšlel“, „to se potom nějak dohodneme“ či snad dokonce „na penězích až tak nezáleží“.

Poslední varianta odpovědi může znít sice vtipně, ale přímací pohovor jen s humorem úspěšně nezvládnete.

Přímací pohovor: Není radno se podceňovat, ale ani přeceňovat

Vaše představy o budoucím platu by měly vycházet z reálných „propočtů“ Na výsledné cifře by se měly promítnout Vaše zkušenosti, znalosti a také situace na současném pracovním trhu. Neměli byste se přeceňovat, ale ani podceňovat.

Oba dva extrémy mohou budoucímu zaměstnavateli vyslat jasné signály. A v obou případech může dát přednost jinému uchazeči o zaměstnání.

Přimací pohovor skýtá mnohá úskalí a říci si o adekvátní plat je pouze jednou z nich. Rozmyšleno byste také měli mít odpovědi na to, proč jste si vybrali zrovna tuto firmu, jaké jsou Vaše slabé a silné stránky a také to, co vlastně můžete zaměstnavateli nabídnout.

Vložit inzerát