Pracovní smlouva vzor

Pracovní smlouva vzor: Najdete jej na internetu

Pracovní smlouva vzor je užitečnou pomůckou, kterou využívají ve stejné míře zaměstnavatelé i zaměstnanci. Především pro druhou jmenovanou stranu pracovně-právního vztahu je důležité, aby byli poučeni o tom, co by mělo být součástí platné pracovní smlouvy.

Pracovní smlouva vzor obsahuje standardní prvky, které jsou obecně vlastní všem dokumentům tohoto typu. Měl by obsahovat údaje o místu výkonu práce, datumu vzniku zaměstnanecého poměru a v neposlední řadě samozřejmě také o druhu vykonávané práce.

Dále by pracovní smlouva vzor měla obsahovat zmínku o tom, jestli je pracovní vztah sjednán na dobu určitou či neurčitou. V případě první varianty nesmí chybět přesně datum, kdy pracovní vztah zaniká.

Pracovní smlouva vzor je volně k dispozici na mnoha internetových adresách. Vždy je ale třeba pamatovat na to, že vše, co se dá volně a zdarma stáhnout, nemusí být nutně také pravdivé a kvalitní. Pokud tedy chcete mít jistotu, že Vámi uzavíraná pracovní smlouva odpovídá zákoníku práce, poraďte se raději s odborníky.

Vložit inzerát