Motivační dopis

Motivační dopis: Víte, jak jej koncipovat?

Někteřé zaměstnavatelé požadují vedle zaslání životopisu také, abyste k němu přiložili motivační dopis. V něm byste měli stručně, ale výstižně vysvětlit, proč jste právě vy nejvhodnějším adeptem na nabízenou pracovní pozici. Tento přídavný text by měl zaměstnavateli napovědět mnohem více než pouhý strukturovaný životopis.

Jak už vypovídá samotný název motivační dopis, měli byste v textu vysvělit hlavní motiv k tomu, proč se hlásíte na tuto pracovní pozici. Pokud budete přizvání k osobnímu pohovoru, můžete předpokládat, že jste potencionálního zaměstnavatele opravdu zaujali. Poté už bude záležet na Vašem mluveném projevu a případném splnění zadaného úkolu, jestli jej přesvědčite natolik, aby si vybral mezi množstvím uchazečů o práci právě Vás.

Motivační dopis zároveň slouží firmám jako jakési sýto, které už po prvním kole pročistí řady uchazečů o práci. Ne každý totiž dokáže jasně a srozumitelně prezentovat výčet svých profesních zkušeností v požadovaném oboru a správným způsobem přiblížit důvod, proč reaguje právě na tento inzerát.

Specialisté z HR přiliš nedoporučují vytvořit motivační dipis jen podle vašeho soukromého uvážení. Měl by totiž obsahovat určité náležitosti a když zapomenete třeba jen na jednu jedinou, své šance tím rapidně snižujete.

Vložit inzerát