Databáze životopisů

Databáze životopisů urychluje výběr zaměstnanců

Databáze životopisů shromažďuje životopisy uchazečů o zaměstnání. Na internetu najdete desítky serverů provozující tuto službu. Zaměstnavatelům umožňuje zrychlit výběr vhodných kandidátů na konkrétní pozici a zaměstnancům otevírá jednoduše možnosti, jak být více na očích potencionálním zaměstnavatelům.

Obvykle provozovatel takové databáze životopisů dává možnost zdarma prohlížet životopisy, kde ovšem chybí kontaktní údaje, věk a další konkrétní informace. V případě, že společnost hledající nové zaměstnance usoudí, že právě tento kandidát by se ji hodil, může si „odtajnění“ kontaktních informací zakoupit. Poté již může napřímo jednat s vybraným kandidátem.

Databáze životopisů nabízí své produkty v podobě možnosti kontaktovat potencionální zaměstnance v řádech desítek korun. Některé sofistikovanější databázové systémy umožňují detailní výběr vhodných kandidátů, včetně jejich seřazení podle relevance. Díky těmto nadstandardním funkcím může společnost ušetřit spoustu úsilí, které by jinak investovala do výběrového řízení.

Provozovatelé databáze životopisů garantují svým zákazníkům, že osoby v databázi aktuálně opravdu hledají práci. V opačném případě by hrozilo, že si společnost zakoupí „odtajnění“ kontaktních údajů a daný kandidát by již mohl být zaměstnaný. Alespoň seriózní provozovatel databáze životopisů by takovou garanci měl poskytovat.

Vložit inzerát