Brigády v zahraničí

Brigády v zahraničí

Sehnat si brigády v zahraničí je poměrně náročný proces, který vyžaduje trpělivost a rovněž jistou dávky odvahy. Přeci jen, vydat se do daleké ciziny vydělávat si peníze, není jen tak pro každého.. Doporučuje se začít tím, že zaklepáte na dveře solidní pracovní agentury, která vám brigády v zahraničí zprostředkuje. Slovo „solidní“ je zde opravdu na místě.

Existují stovky případů, kdy žadatel o práci naletěl pracovní agentuře, která mu nejenom nezajistila práci, ale navíc po něm chtěla poplatek za zprostředkování práce. Proto byste měli vědět, že tento poplatek byste zásadně neměli platit. Pracovní agentura jej totiž dostává od zaměstnavatelů, kterým „dohazuje“ pracovníky.

Když po vás někdo takový poplatek bude požadovat, ihned víte, že před sebou nemáte seriózní společnost a měli byste jít o dům dál.

Dále byste si měli v místě brigády zajistit bydlení, pokud jej tedy nenabízí zaměstnavatel společně s prací. Důležité je rovněž si předběžně spočítat, na kolik vás přijdou u brigády v zahraničí výdaje za bydlení a stravu. Abyste poté náhodou nezjistili, že původně lákavá cifra se po odečtení životních nákladů smrskla na směšnou částku, kterou si bez problému dokážete vydělat i doma „za humny“.

Zjistit byste si rovněž měli, kolik činí v cílové zemi minimální mzda a kolik se zhruba za brigády cizincům platí. Pokud je částka příliš nízká, je lepší se poohlédnout po brigády v zahraničí někde jinde. Zcela v pořádku však nemusí být ani opačný extrém, kde zase hrozí, že zaměstnavatel podvodně láká pracovník na smyšlenou mzdu.

Brigády v zahraničí mohou v praxi znamenat např. sklizeň ovoce v jižních státech Evropy. Sklízet např. jablka se ale jezdí i do Velké Británie. Nemusíte však zůstat jen na „starém“ kontinentu. Vyjet na dlouhodobější brigády v zahraničí můžete i do Spojených států nebo Austrálie. To už potom záleží na vaší ochotě být daleko od domova a také na jazykových znalostech.

Vložit inzerát