Agentury práce

Agentury práce: Váš poradce na cestě k zaměstnání

Agentury práce vystupují jako prostředník mezi uchazeči o práci a zaměstnavateli. První pohovor se sice koná v prostorách pracovní agentury, ale tento zdánlivě zdlouhavější proces by vás neměl odradit. Kvalitní personální poradce vám může pomoci s vylepšením vaší prezentace. Poradí vám, co byste měli ve svém projevu více akcentovat a co naopak potlačit. Ozřejmí vám, jaká je aktuálně situace na trhu a doplní informace o zaměstnavateli, které běžně na internetu třeba nenajdete. Je to takový váš člověk „na druhé“ straně, vaše spojka, kterou byste měli využít ve váš prospěch.

Vždy byste si ale měli předem zjistit, jaké agentury práce jsou považovány za seriózní. Mějte na paměti, že o osobě během pohovoru prozradíte cenné informace, které mohou být snadno zneužitelné.

Když už jste ale ve správných rukách, pozitiva převládají na celé čáře. I kdyby třeba první pokus o získání zaměstnání nevyšel, tak vám jsou agentury práce nápomocny i v budoucnu. Uloží si váš životopis a kontaktují vás kdykoli do jejich firmy přijde pro vás akceptovatelná nabídka práce.

Nechte si poradit při hledání práce od pracovní agentury a můžete očekávat, že vaše akcie na burze práce by mohly jít o nějaký ten stupeň nahoru. Samozřejmě se tak stane v ideálním případě, kdy se svěříte do rukou skutečných profesionálů a ne pouze „snaživých amatérů“

Vložit inzerát