PRODUKTOVÝ MANAŽER KLINICKÉ MIKROBIOLOGIE

Pracovní náplň

Pro společnost působící v oblasti diagnostiky in vitro, jejíž posláním je vědecká a technologická inovace vedoucí k zlepšení zdraví po celém světě, hledáme profesionála na pozici

Vaším úkolem bude:

- implementovat a navrhovat marketingovou strategii pro produkty daného portfolia s cílem maximalizovat obchodní výsledky na svém území a zajistit propojení s hlavními podnikovými funkcemi
- sledovat a podporovat životní cyklus produktu od A do Z, od činností před uvedením na trh až po ukončení, s řádnou zpětnou vazbou na všechny aspekty trhu: konkurence, regionální/národní tržní trend
- podporovat komercializaci diagnostických testů a řešení poskytováním školení a prezentací prodejnímu týmu a zákazníkům
- organizovat externí akce: sympozia, návštěvy zákazníků a kongresy, apod.
- zajišťovat znalost produktů a provádět opatření k jejímu udržení (školení a workshopy)
- propojovat místní a globální organizace v oblasti prodeje, marketingu a podpory
- podílet se na rozpočtu a procesu dlouhodobého plánování, monitorovat prodej ve spolupráci s dalšími týmy
- shromažďovat informace týkající se trhu a VOC, transformovat trh a potřeby zákazníků do požadavků na podporu klastru a globálního marketingu
- poskytovat strategickou vizi a doporučení pro budoucí vývoj
- zajišťovat soudržnost cenové politiky, vytvářet cenové struktury pro nové a stávající p...

Požadujeme

- vysokoškolské vzdělání v oboru biologie (minimálně bakalářské) nebo vzdělání či praxe jako laborant, marketingové vzdělání je výhodou
- praxe na obdobné pozici alespoň 4 roky
- plynulá a reprezentativní angličtina slovem i písmem (úroveň C1)
- zkušenosti v oblasti prodeje a/nebo marketingu
- dobrá znalost prostředí IVD/diagnostické laboratoře
- schopnost proaktivní spolupráce napříč společností, pečlivá dokumentace a prezentace, vynikající ústní, písemné a prezentační dovednosti
- motivace k setkávání se zákazníky
- porozumění finančním ukazatelům, analytické dovednosti
- dobrá schopnost komunikace, týmové práce a organizace, navazování kontaktů v rámci společnosti i mimo ni
- praxe z mezinárodní prostředí, schopnost přizpůsobit se v multikulturním prostředí
- ochota cestovat (cca 30 % - 40 % času stráveného u zákazníků)

Nabízíme

Finanční roční bonus
Možnost částečné práce z domova
Osobní automobil

Systém jídelen (včetně lékařské péče); 23 prázdninových dnů (1 další každé 3 následující roky, může zaměstnanec spravovat svou životní pojistnou smlouvu samostatně a požádat zaměstnavatele o účast na poplatcích).