CELNÍ REFERENT-KA SE SPECIALIZACÍ NA CBAM

Pracovní místo ( CELNÍ REFERENT-KA SE SPECIALIZACÍ NA CBAM ) již není aktuální, zadavatel tuto pozici obsadil, nebo si nepřeje tuto pracovní nabídku dále zobrazovat.

Pracovní náplň

KO: Anna Adámková, tel.: 734 112 500, email: kariera@stoklasa.cz
Požadujeme:
- SŠ vzdělání
- Řidičský průkaz skupiny B, aktivní řidič
- Dobré organizační a komunikační schopnosti
- Samostatnost, preciznost, zodpovědnost
- Časovou flexibilitu
- Schopnost porozumět evropským nařízením a schopnost implementace na firemní podmínky.
- Anglický jazyk, úroveň alespoň B2, porozumění textu a schopnost vedení komunikace.
- Pokročilá znalost tabulkového procesoru Excel.
- Schopnost analytického a technického myšlení.

Náplň práce:
- Zodpovědnost za plnění evropského nařízení CBAM.
- Příprava jednotlivých procesních kroků dle prováděcího nařízení a příloh.
- Komunikace s našimi partnery z třetích zemí a zajišťování potřebných podkladů pro evidenci CBAM.
- Schvalování objednávek zboží spadajícího do režimu CBAM.
- Práce v centrálním evropském rejstříku - doplňování jednotlivých dovezených položek, vytváření čtvrtletních hlášení.
- Komunikace s evropskými, státními a kontrolními orgány dohlížejícími na agendu CBAM.
- Zodpovědnost za nákup a správu uhlíkových certifikátů.
- Příprava podkladů včetně zajištění auditu pro roční hlášení a jeho následné podání.
- Vedení celního řízení podle platných právních norem.
- Správu agend souvisejících s celním řízením.
- Komunikaci s Celním úřadem.
- Efektivní spolupráce s ostatními odděleními ve společnosti.