Vedoucí inženýři pro Certifikaci v leteckém průmyslu

Pracovní náplň

Hirt Andrea, tel.: +420 607 032 516, e-mail: Andrea.Hirt@ge.com

Vedoucí inženýr letové způsobilosti a certifikace (A&C) má formální postavení v projekční organizaci GE Aviation Czech sro. (GEAC) schválený Evropskou agenturou pro bezpečnost letectví (EASA). Jako vedoucí inženýr A&C budete součástí Úřadu pro letovou způsobilost se zvláštní odpovědností, jak je popsáno v části 21J EASA, a budete sloužit jako kontaktní osoba pro produktovou řadu komerčních turbovrtulových motorů H80/M601 jako odborník v oblasti a ve všech záležitostech týkajících se A&C a budete spolupracovat s Evropskou Agenturou pro bezpečnost v letectví (EASA) a dalšími zahraničními úřady pro civilní letectví (FCAA)

Požadavky a zodpovědnosti:
- schvalování klasifikace konstrukčních změn
- udělování souhlasu s drobnými změnami
- schválení navržené klasifikace neshod a návrhů oprav
- reviduje a rozumí platným normám požadovaným zákonem v zemi, které se vztahují na příslušné produkty.
- komunikuje standardy s komunitou návrhářů a udržuje je.
- může se také podílet s nezávislými třetími stranami na provádění shody produktů a certifikačních prací (testování, přezkoumání návrhu atd.) a sdělovat výsledky/činnosti příslušnému týmu inženýrů a dodavatelského řetězce.
- spolupracuje s externími inženýrskými firmami nebo vládními agenturami, aby zajistil nebo zaznamenal shodu produktu s požadovanými regionálními nebo národními normami, aby získal potřebnou certifikaci nebo kvalifikaci produktu.
- má znalost osvědčených postupů a toho, jak se vlastní oblast integruje s ostatními; je si vědom konkurence a faktorů, k