Lead Engineer Automation and Digitalization

Pracovní náplň

Fryčková Markéta, e-mail: marketa.fryckova@siemens.com

Náplň práce:
o Budete pracovat v motivovaném týmu se zaměřením na automatizační technologie, software a digitalizaci kolem ekosystémů TIA Portal, Industrial Edge a Cloud. Poskytujeme podporu, znalosti a zkušenosti během celého životního cyklu produktu od vývoje až po servis
o Podporujete naše zákazníky v technických otázkách, vyvíjíte technické koncepty, sdílíte znalosti a vyvíjíte individuální řešení společně s našimi zákazníky
o Koordinujete a provádíte inženýring, uvádění do provozu a servis automatizačních systémů v prostředí SIMATIC (vzdálené a celosvětové on-site) a koordinujete se se zákazníky a dalšími zainteresovanými stranami
o Vyvíjíte nové aplikace pro digitalizaci diskrétní výroby a koordinujete implementaci a adaptaci technických řešení včetně napojení na stávající systémy
o Se svými odbornými znalostmi budete pracovat v týmech společně s našimi partnery na budoucnosti automatizace a digitalizace (např. AI, IIoT, Cloud, Digital Transition, ...)

Požadavky:

o ukončené vzdělání v oboru automatizační technika, elektrotechnika, mechatronika, informatika nebo srovnatelné
o odborné znalosti v automatizační technologii a také v programování PLC vítány, znalosti programovacích jazyků výhodou
o zkušenost s vedením týmů
o zkušenosti s vývojem softwaru i s programováním a zprovozňováním aplikací pro průmyslové závody nebo automatizační systémy
o pro kontakt s místními i mezinárodními zákazníky a týmy hovoříte plynně anglicky

Zaměstnanecké výhody: 5 týdnů dovolené, flexibilní pracovní dobu, home office a firemn