Sociální pracovník

Pracovní místo ( Sociální pracovník ) již není aktuální, zadavatel tuto pozici obsadil, nebo si nepřeje tuto pracovní nabídku dále zobrazovat.

Pracovní náplň

Hlavní náplň činnosti:
- Zajišťování agendy poskytování dávek příspěvek na péči a dávek osobám se
zdravotním postižením.
- Přímá práce s klienty a příjemci nepojistných sociálních dávek, vedení řízení o
žádostech, poskytování poradenství.
- Provádění cíleného sociálního šetření u osob nacházejících se v nepříznivé sociální
situaci, analýz této situace a poskytování navazujícího sociálního poradenství k jejímu
řešení.
- Rozhodování o nároku na dávky, zajišťování zpracování podkladů pro výplaty
přiznaných dávek a vedení ucelené spisové dokumentace žadatelů, včetně ověřování
a došetřování podkladů a údajů pro správní řízení.
- Spolupráce se správními orgány, sociálními pracovníky a jinými organizacemi při
řešení situace žadatelů a příjemců dávek.

Kvalifikační a další požadavky:
- vzdělání dle § 110 zákona č. 108/2006 Sb., o sociálních službách, minimálně vyšší
odborné vzdělání v oborech zaměřených na sociální práci a pedagogiku, sociální
pedagogiku, sociální a humanitární práci, sociálně právní činnost, charitativní a sociální
činnost nebo vysokoškolské vzdělání zaměřené na sociální práci, sociální politiku,
sociální pedagogiku, sociální péči, sociální patologii, právo nebo speciální pedagogiku
- výhodou znalost zákona č. 500/2004 Sb., správní řád
- výhodou orientace v zákoně č. 108/2006 Sb., o sociálních službách
- velmi dobrá uživatelská znalost práce s PC - MS Office
- schopnost sociálního kontaktu a komunikace
- řidičský průkaz skupiny B – aktivní řidič
- dobrý zdravotní stav
- odolnost vůči stresu, schopnost pracovat v zátěži
- dobrá znalost českého jazyka