Svařovací technolog celá ČR

Pracovní náplň

Hledáme zkušeného svařovacího technologa, který se připojí k našemu týmu a pomůže nám dosáhnout našich cílů.
Možnost trvalé práce z home-office.
Náplň práce:
- Tvorba svařovacích plánů pro různé aplikace a materiály, včetně analýzy rizik a navrhování opatření k minimalizaci těchto rizik.
- Návrh nových PQR a WPQR v souladu s platnými standardy (ASME a EN) a provedení kvalifikačních testů pro ověření kvalifikace svařovacích postupů.
- Zajištění kvality výsledného svařování, včetně kontroly kvality materiálů, přípravy spojů, provádění svařování a kontroly výsledků.
- Sledování a dokumentace procesů svařování, včetně vytváření zpráv a záznamů o svařovacích postupech a provedených testech.
- Spolupráce s ostatními členy týmu, včetně inženýrů, projektových manažerů, operátorů svařování a dalších technologů, při plánování a realizaci projektů a zajištění souladu s technickými požadavky.
- Řízení a koordinace projektů v rámci svého oboru, včetně stanovení časových plánů, výběru materiálů a technologií, přípravy dokumentace a vedení týmu pracovníků.
- Udržování a aktualizace znalostí o nových technologiích a postupech svařování a jejich aplikace v praxi

Náplň práce svařovacího technologa je velmi rozmanitá a zahrnuje mnoho oblastí svařování, od tvorby svařovacích plánů a kvalifikačních postupů až po kontrolu kvality svařovaných spojů a řízení projektů v oblasti svařování.

Požadujeme:
- Zkušenost s tvorbou svařovacích plánů pro různé materiály a aplikace.
- Znalost specifikací ASME a EN týkajících se svařování a schopnost uplatnit je v praxi.
- Zkušenost s návrhem nových PQR a W