Engineer Motion Control & Automation

Pracovní náplň

Hornová Jana, e-mail: jana.hornova.ext@siemens.com

Náplň práce:
o budete pracovat s novými produkty systémů SIMATIC, SINAMICS, SIMOTION a/nebo SINUMERIK orientovanými na budoucnost a vytvářet nebo doprovázet koncepty automatizace a pohonu od nápadu až po první aplikaci u zákazníka
o Plánujete pohybové sekvence ve strojích a závodech (manipulace, robotika, mechanika s vícerozměrnými stupni volnosti) pomocí algoritmů pro výpočty a optimalizaci
o Vytváříte inovativní automatizační a řídicí aplikace v prostředí digitalizace a pomáháte utvářet budoucnost Průmyslu 4.0
o Vypočítáte celé hnací ústrojí (převodník, motor, mechanika a řízení) a optimalizujete/analyzujete chování pomocí vhodných simulačních nástrojů
o Podporujete virtuální zprovoznění výroby a obráběcích strojů

Požadavky:

o Máte ukončené magisterské nebo bakalářské studium elektrotechniky, automatizační techniky nebo mechatroniky s náplní v oblasti pohonné a/nebo řídicí techniky a první relevantní odbornou praxi.
o Již jste získali praktické znalosti v prostředí automatizace nebo máte vyučený list, ideálně v oboru výrobní stroje nebo obráběcí stroje
o Máte počáteční know-how v oblasti pohonné techniky nebo automatizace související s pohonem
o Jsme také rádi, pokud máte další znalosti IT a programování (např. C++, C#)
o Abyste mohli spolupracovat s místními i mezinárodními klienty a týmy, mluvíte plynně anglicky (B2)

Zaměstnanecké výhody: 5 týdnů dovolené, flexibilní pracovní dobu, home office a firemní mateřské školku pro lepší skloubení pracovního a soukromého života, individuální rozpočet na benefity ve výši min