Ergoterapeut/ka - lůžkové rehabilitační oddělení

Pracovní místo ( Ergoterapeut/ka - lůžkové rehabilitační oddělení ) již není aktuální, zadavatel tuto pozici obsadil, nebo si nepřeje tuto pracovní nabídku dále zobrazovat.

Pracovní náplň

Nemocnice Šumperk a.s. připravuje otevření samostatného lůžkového rehabilitačního oddělení s dispozicí 17 lůžek. Oddělení je primárně koncipováno pro pacienty z lůžkových oddělení nemocnice s potřebou akutní rehabilitace. Předpokládaná doba hospitalizace je 7 až 28 dnů dle diagnózy. Oddělení je přednostně určeno pro péči o pacienty po ortopedických zákrocích, náhradách kloubů, poúrazové stavy a neurologická onemocnění. Především tato skupina pacientů přednostně potřebuje intenzivní, vícefázovou, každodenní rehabilitační léčbu k obnově ztracených schopností a funkcí. Snahou nového akutního lůžkového rehabilitačního oddělení je těmto pacientům pomoci se co nejrychleji vrátit do běžného života.

Co požadujeme:
- odbornou způsobilost dle zákona č. 96/2004 Sb., v platném znění;
- zájem o léčebnou rehabilitaci;
- chuť se vzdělávat a myšlení "Out Of The Box" s otevřeností vůči novým trendům;
- komunikaci s uměním naslouchat a pak mluvit;
- být součástí týmu a respektovat ostatní role.

Co vás čeká:
Vysoký rehabilitační potenciál pacienta v prvních týdnech, tedy schopnost organismu se adaptovat na nové podmínky v prvních týdnech onemocnění. Tento potenciál s plynoucím časem klesá. My budeme na začátku, na pomyslné startovní čáře a budeme zásadně formovat další průběh rehabilitace.
- Vícefázová každodenní rehabilitace s využitím všech dostupných léčebných modalit.
- Motivace pacientů ke zlepšení a návratu do života je základní podmínkou úspěšné léčby. Na rozdíl od běžné ambulantní praxe, kde motivace pacientům často chybí, se budeme potkávat s lidmi, pro které bude obnova ztra