Security Specialist

Pracovní náplň

Vaší náplní práce bude:
- Řešení pokročilých bezpečnostních incidentů generovaných naším nástrojem SIEM
- L2 podpora při kybernetických incidentech, podpora L1 členů týmu
- Komunikace incidentů, poradenství a implementace nezbytných změn potřebných k boji proti útoku
- Účast na vytváření pravidel automatické detekce a nápravných opatření s cílem dále chránit naši organizaci před moderními hrozbami
- Účast na plánování a implementaci bezpečnostních opatření na ochranu počítačových systémů, sítí a dat pro celou organizaci Lékařů bez hranic
- Pochopení procesů správy bezpečnostních incidentů, správy malwaru a zranitelnosti
Váš profil:
- Zkušenosti se sítí (pochopení základních síťových protokolů a toku provozu v podnikovém prostředí)
- Znalost aplikací klient-server, vícevrstvých webových aplikací, relačních databází, firewallů, sítí VPN a podnikových antivirových produktů
- Schopnost jasné komunikace vrcholovému vedení
- Analytické myšlení (schopnost vidět celkový obraz, předvídat možné důsledky vašeho jednání)
- Široká znalost IT a informačních bezpečnostních technologií, operačních systémů, databází a aplikací a běžných technik útoku
- Orientace na výstup, se schopností řešit problémy
- Analýza skutečného provozu a souvisejících artefaktů: škodlivý, normální a provoz aplikací
- Vysokoškolský nebo srovnatelný titul v oboru informatiky, informační bezpečnosti, strojírenství nebo příbuzných oborů
- Znalost Windows a Unix s expozicí v oblasti zabezpečení
- Zkušenosti se sítěmi (porozumění základním síťovým protokolům a toku provozu v podnikovém prostředí)
- Základní znalost