sociální pracovník/pracovnice

Pracovní místo ( sociální pracovník/pracovnice ) již není aktuální, zadavatel tuto pozici obsadil, nebo si nepřeje tuto pracovní nabídku dále zobrazovat.

Pracovní náplň

místo výkonu práce:Pracoviště: Oddělení nepojistných sociálních dávek Odboru Kontaktního pracoviště v Žatci Krajské pobočky Úřadu práce ČR v Ústí nad Labem
hlavní náplň činnosti:
Provádění sociálního šetření v terénu, zajišťování informací a odborných podkladů pro sociální práci.
Provádění prvostupňového řízení při poskytování nepojistných sociálních dávek, zejména dávek pro osoby v hmotné nouzi.
Řádné vedení spisové dokumentace.
Spolupráce se sociálními pracovníky obcí.
Zabezpečení evidence žádostí, odborné zpracování podkladů a příprava správních rozhodnutí ve věci žádostí o nepojistné sociální dávky, zejména dávky pro osoby v hmotné nouzi.
Příjem a zpracování odvolání.
Výplata přiznaných dávek a zajištění vyřízení případných nesrovnalostí.
Kvalifikační a další požadavky:
kvalifikace dle zákona č. 108/2006 Sb., o sociálních službách, tj. ukončené vyšší odborné vzdělání sociálního směru, popř. VŠ v sociální oblasti (v oborech vzdělání zaměřených na sociální práci a sociální pedagogiku, sociální pedagogiku, sociální
a humanitární práci, sociální práci, sociální politiku, sociálně právní činnost, charitní
a sociální činnost, sociální péči, sociální patologii, právo nebo speciální pedagogiku)
znalost práce na PC (MS Office)
výborné komunikační schopnosti
odpovědnost, samostatnost, flexibilita, bezúhonnost
profesionální vystupování, psychická odolnost
svéprávnost, bezúhonnost, zdravotní způsobilost, státní občanství České republiky, občanství jiného členského státu EU nebo občanství státu, který je smluvním státem Dohody o EHP dle § 25 odst. 1 písm. a) a splnění předpokla