Účetní všeobecní

Pracovní místo ( Účetní všeobecní ) již není aktuální, zadavatel tuto pozici obsadil, nebo si nepřeje tuto pracovní nabídku dále zobrazovat.

Pracovní náplň

Charakteristika vykonávané činnosti:
Samostatné vedení účetních knih; podávání povinných výkazů a výstupů z účetnictví v souvislosti s účetnictvím obce; koordinace účetní závěrky; samostatné účtování a vedení evidence majetku obce; zajišťování inventarizace majetku a závazků; provádění dokladových inventur a pořizování inventurních soupisů; samostatné zajišťování agendy daní - DPH, kontrolní hlášení, DPPO, atd.; poplatková agenda včetně kontrolní činnosti; evidence objednávek; zálohových plateb; splátkového kalendáře; vydaných faktur včetně samostatného účtování; evidence a účtování přijatých faktur a pokladen; spolupráce při tvorbě právních předpisů obce - vyhlášky, vnitřní předpisy, formuláře pro potřeby obce; spolupráce při vedení agendy na úseku archivnictví;

Požadavky:
- Úplné střední odborné s maturitou nebo s maturitní zkouškou ekonomického směru nebo vyšší odborné vzdělání ekonomického směru
- výborná znalost ČJ
- časová flexibilita dle programu starosty a místostarosty
- organizační schopnosti, komunikativnost, spolehlivost,
- dobrá uživatelská znalost práce na PC (MS Excel, Word, internet)
- pečlivost, spolehlivost, zodpovědnost, samostatnost
- psychická odolnost, morální bezúhonnost
- řidičské oprávnění skupiny B
- znalost problematiky účetnictví ÚSC (vyhláška 323/2002 Sb., zákon č. 250/2000 Sb., zákon č. 320/2001 Sb., zákon č. 128/2000 Sb., zákon č. 235/2004 Sb.)
zkouška odborné způsobilosti výhodou
- znalost účetního softwaru Triada výhodou
a dále je třeba přiložit:
- strukturovaný životopis
- výpis z evidence Rejstříku trestů ne starší než 3 měs