Sociální pracovník

  • Kutná Hora

Pracovní místo ( Sociální pracovník ) již není aktuální, zadavatel tuto pozici obsadil, nebo si nepřeje tuto pracovní nabídku dále zobrazovat.

Pracovní náplň

Oblastní charita Kutná Hora, Středisko Racek vypisuje výběrové řízení na pozici
SOCIÁLNÍ PRACOVNÍK
Náplň práce:
- zejména výkon odborné sociální práce v občanské poradně, po zaučení na poradně i práce v terénní a v sociálně aktivizační službě pro rodiny s dětmi v sociálně vyloučených lokalitách Kutnohorska
- poskytování poradenství v oblastech sociálních systémů, vzdělání, speciálně v dluhové problematice
- pomoc při uplatňování práv, oprávněných zájmů a při obstarávání osobních záležitostí
- pomoc při aktivizaci uživatelů služeb, při obnovení nebo upevnění jejich kontaktu s přirozeným sociálním prostředím
- zprostředkování navazujících služeb
Požadavky:
- VOŠ/VŠ vzdělání dle požadavku zákona č. 108/2006 Sb., o sociálních službách podmínkou
- schopnost a ochota pracovat s lidmi ze sociálně vyloučených lokalit
- dobrá orientace v dávkách státní sociální podpory a sociální péče, v právním systém a předchozí praxe a zkušenost s prací v neziskovém sektoru výhodou
- časová flexibilita, vysoká odolnost vůči stresu, trestní bezúhonnost
- ztotožnění se s posláním organizace
- schopnost samostatné práce i týmové spolupráce
- výborné organizační a komunikační schopnosti
- řidičský průkaz skupiny B - aktivní řidič výhodou
Nabízíme:
- práci na plný úvazek, předpokládaný nástup: únor 2020, nebo dle dohody
- pracovní poměr na dobu určitou 1 roku (poté možnost dalšího prodloužení)
- pracoviště: Středisko Racek, Trebišovská 611, Kutná Hora + výkon práce v terénu v sociálně vyloučených lokalitách Kutnohorska
- pracovní doba flexibilní, závislá na provozu jednotlivých služeb střediska (tj.