Grafton Recruitment s.r.o. Customer Support Specialist with ENG (Relocation to Brno CZ, 1400 EUR)

Customer Support Specialist with ENG (Relocation to Brno CZ, 1400 EUR)

Referenční číslo: 16-28-231915/NP

Pracovní náplň
- Provide technical support for clients – voice and chat support (in English only)
- Resolution of various issues
- Cooperation with technical departments on advanced issues
- Educating customers
- Providing detailed information regarding products and services in professional manner
- Meet desired KPIs given for the role
- No sales activities required or included

Požadavky
- Fluency in English languge is a must (B2 level for chat support, C1 for phone support)
- Open-minded approach towards technology (if you know how to use your smartphone, you should be just fine)

Informace
Benefits:
- Company contribution to pension fund or lifestyle purchases (e.g. gym/wellness)
- Meal vouchers and beverage discounts
- Sickness compensation plan
- Private medical program
- Company risk & life Insurance policy
- 25 days of holidays
- Tech lab training environment
- On-site parking
Are you interested in this position? Please fill in the contact form or send us your CV both in English and Czech language with the ref. number in the subject of your application.

If you have had an interview in Grafton already, please contact your consultant directly via e-mail.

Please read carefully the text below and attach it to your e-mail/letter.
I agree that company Grafton Recruitment, Na Porici 3a, Praha 1, will process my private personal data towards mediation a job (filing, editing, sorting and its providing to a third party whose identity will be communicated to me) in accordance with legislative act number 101/2000 Sb. O ochraně osobních údajů until written form revocation. I confirm being awarded of my rights in connection with access to and protection of information. For exact wording of §12 and §21 please go to klikněte.

Máte zájem o tuto práci?

odpověď

Název pozice: Customer Support Specialist with ENG (Relocation to Brno CZ, 1400 EUR)

Pracovní poměr: Plný pracovní úvazek
Minimální požadavky vzdělání: Střední odborné s maturitou
Plat 1000 - 1400,- EUR/m
Lokalita: Jihomoravský kraj
Obor: Služby zákazníkům
Pozici nabízí: Grafton Recruitment s.r.o.
Internet: www.grafton.cz

Zadavatel: Personální agentura
Kontaktní osoba: Soukup Eduard
E-mail: Soukup Eduard
Telefon: (+420) 542 424 511

Máš zájem o tuto práci? odpovědět zaměstnavateli
Všechna volná místa od: Grafton Recruitment s.r.o.
Informace
Grafton Recruitment Vám nabízí profesionální personálně poradenské služby při hledání zaměstnání.

Ke každému kandidátovi přistupujeme individuálně, rádi si s Vámi pohovoříme o Vaší aktuální situaci a Vašich představách o budoucím zaměstnání. Poradíme Vám s výběrem okruhu pracovních pozic, které budou odpovídat Vašemu profesnímu profilu a budoucímu rozvoji, doporučíme Vám vhodného zaměstnavatele.