Sociální/terénní pracovník

  • Brno

Pracovní místo ( Sociální/terénní pracovník ) již není aktuální, zadavatel tuto pozici obsadil, nebo si nepřeje tuto pracovní nabídku dále zobrazovat.

Pracovní náplň

První kontakt e-mailem nebo telefonicky po-čt: 8:00-17:00, pá: 8:00-14:00
Popis pracovní pozice:
Sociální a případová práce (case management) v neziskové organizaci. Pomoc a podpora je směřována cílové skupině osob, která řeší témata spojená s užíváním alkoholu, návykových léků a gamblingem (včetně dětí od 11 let). Pracujeme s lidmi abstinenčně orientovanými, ale také s lidmi, kteří nechtějí abstinovat, případně jsou ambivalentní. Nabízíme našim klientům Harm Reduction přístupy, například možnost kontrolovaného pití (tzv. Moderate drinking).

Náplň práce:
Náplní je zejména přímá práce s klienty, s příbuznými, s rodinami v terénu (docházení za klienty do místa bydliště, do léčby, doprovázení na úřady apod.). Asertivní sociální práce (orientace v legislativě, soc. dávkách, pomoci v hmotné nouzi, péče o dítě, atd.). Individuální plánování a provázení klienta, vedení dokumentace. Navazování vztahů a spolupráce s institucemi a pomáhajícími organizacemi. Spolupodílení se na vytváření koncepce služeb a jejím rozvoji.

Požadavky: vyšší odborné nebo VŠ vzdělání v souladu se zákonem 108/2006 Sb. o sociálních službách, praxe v pomáhajících profesích, kurzy v oblasti sociální práce a adiktologie výhodou, zkušenosti s terénní prací výhodou, zodpovědnost, spolehlivost, samostatnost, schopnost zvládat krizové situace, výborné komunikační dovednosti, schopnost pracovat v týmu, snaha o reflexi nových i tradičních metod sociální práce, respekt k odlišnostem lidí, partnerský přístup, orientace na kvalitu práce, pro klientský přístup, otevřenost k abstinenčně orientovanému přístupu i metodám H