účetní

  • Morkovice-Slížany

Pracovní místo ( účetní ) již není aktuální, zadavatel tuto pozici obsadil, nebo si nepřeje tuto pracovní nabídku dále zobrazovat.

Pracovní náplň

PRACOVIŠTĚ Morkovice
- Náplň práce: vedení podvojného účetnictví, účtování v knihách podrozvahových a vnitropodnikových účtů, řešení účtování složitých účetních případů v informačním systému, stanovování směrné účtové osnovy, uspořádání, označování a obsahové vymezení položek účetní závěrky a konsolidované účetní závěrky (bude-li dle účetních předpisů povinnost ji sestavit), sestava měsíční účetní závěrky, sestava účetní závěrky za účetní období v souladu s účetními předpisy (rozvaha, výkaz zisků a ztrát, příloha k účetní závěrce, cash flow, přehled o změnách vlastního kapitálu), zpracovávání interních účetních předpisů účetní jednotky v souladu s obecně závaznými právními předpisy, provádění kontroly účetního systému, tj. především kontrolu dodržování nařízení a norem platných uvnitř účetní jednotky, dodržování platné legislativy, kontrola vedení účetnictví v souladu s obecně závaznými právními předpisy, s důrazem na jeho úplnost, průkaznost a správnost, vyplňuování formuláře a hlášení pro státní orgány (záznamní povinnost, oznamovací povinnost, daňové formuláře), spolupráce s orgány státní správy a ostatními institucemi při provádění účetních a daňových kontrol, postupů a šetření, spolupráce s externím auditorem, zpracovávání výstupů z účetnictví pro potřeby managementu účetní jednotky, metodické řízení inventarizace majetku, spolupráce s ostatními útvary
- Požadujeme: ŠS vzdělání, využívání prostředků výpočetní techniky (operační systém, word, excel, internet, elektronická pošta), znalost práce s účetními programy, znalost zákona o účetnictví a souvisejících předpisů, zn