Sociální pracovník/ce, pracovník/ce v sociálních službách v Klubu pro starší

  • Tábor

Pracovní místo ( Sociální pracovník/ce, pracovník/ce v sociálních službách v Klubu pro starší ) již není aktuální, zadavatel tuto pozici obsadil, nebo si nepřeje tuto pracovní nabídku dále zobrazovat.

Pracovní náplň

Vhodné i pro absolventy.
Jak práce u nás vypadá:
- je to sociální práce v nízkoprahovém zařízení pro děti a mládež se zaměřením na cílovou skupinu ve věku 15-26 let, která je ohrožena rizikovými projevy chování, nebo žije rizikovým způsobem života; jednoduše:
- pracuješ s mladými lidmi a probíráš s nimi jejich rizikové a nesnadné životní situace, pomáháš jim hledat řešení a motivaci ke změnám; řeší se problémy jako je záškoláctví a doučování, užívání drog a alkoholu, rizikový sexuální život, hledání práce a bydlení, hospodaření s penězi atd.
- organizuješ volnočasové, vzdělávací, kulturní aktivity
- řešíš (nenáročnou) administrativu související s poskytovanými službami
- pracuješ převážně v odpoledních hodinách (11/12:00-19:30, pátek do 17:00)
Kdo je náš ideální kandidát:
- otevřený, kreativní, trpělivý, empatický člověk, který věří, že by všichni měli mít stejná práva a šance bez ohledu na barvu pleti či sociální zázemí
- ideálně nadšenec do hudby či jiné tvůrčí činnosti (keramika, tanec, truhlářské práce, výtvarná činnost atd.)
- ideálně se zkušeností s prací s dětmi a mládeží
- vzdělání v sociální oblasti výhodou
Co potřebujeme:
- trestní bezúhonnost
- schopnost navazovat vztahy s klienty
- schopnost otevřené komunikace s klienty na různá témata, přijímání klientů napříč celým spektrem cílové skupiny (nediskriminační chování)
- schopnost spolupráce a komunikace v týmu
- kreativitu a flexibilitu
- schopnost sebereflexe a práce na sobě
- schopnost přijmout řešení klientů, i když s ním nejsem ztotožněn/a
Co za to nabízíme:
- zajímavé a smysluplné zaměstnání s přesahem
- prá