Hlavní účetní, mzdová účetní

  • Kutná Hora

Pracovní místo ( Hlavní účetní, mzdová účetní ) již není aktuální, zadavatel tuto pozici obsadil, nebo si nepřeje tuto pracovní nabídku dále zobrazovat.

Pracovní náplň

Náplň práce: komplexní zodpovědnost za účetnictví organizace, metodické vedení účetních, zodpovědnost za vedení mzdové agendy v souladu s platnou legislativou, měsíční zpracování cca 150 mezd pro HPP, DPČ, DPP, kompletní zpracování podvojného účetnictví, zpracování účetních uzávěrek a daňových přiznání, zpracování ročního zúčtování daní z příjmu fyzických osob, koordinační a kontrolní činnost v oblasti tvorby a dodržování účetního rozvrhu a rozpočtu všech organizačních jednotek zaměstnavatele, řešení problematických účetních případů, příprava a shromažďování podkladů pro audit, komunikace se státními institucemi (ČSSZ, ZP, FÚ), sestavování vybraných hlášení a výkazů, zabezpečení povinnosti v oblasti statistického zjišťování vůči ČSÚ a dalším institucím, spolupráce napříč organizací, především s ekonomem, účetními a personalistkou organizace
Požadavky: min. SŠ ekonomického směru s maturitou, dobrá znalost mzdové a pracovněprávní legislativy, účetnictví a daňového systému ČR, praxe ve mzdovém účetnictví podmínkou, zkušenosti s podvojným účetnictvím podmínkou, zkušenosti s prací v neziskovém sektoru velkou výhodou, znalost účetního programu ABRA výhodou, schopnost komplexního přístupu, analytické a logické uvažování, samostatnost, aktivní přístup k práci, zodpovědnost, pečlivost, organizační schopnosti, vysoké pracovní nasazení, odolnost vůči stresu, časová flexibilita, nutné ztotožnění se s posláním organizace a vysoká motivace pro práci v neziskovém sektoru, loajalita, trestní bezúhonnost, pokročilá znalost práce na PC
Nabízíme:, zaměstnání ve stabilní neziskové organizac