správce IT v muzejnictví

  • Brno

Pracovní místo ( správce IT v muzejnictví ) již není aktuální, zadavatel tuto pozici obsadil, nebo si nepřeje tuto pracovní nabídku dále zobrazovat.

Pracovní náplň

Přihlášky zasílejte elektronicky na adresu kbednarikova@mzm.cz Výběrové řízení -správce IT v muzejnictví nejpozději do 5. 3. 2018 nebo osobně do 5. 3.2018 na adresu:
Moravské zemské muzeum ,oddělení Lidských zdrojů
paní Mgr. Katarína Bednáriková
Zelný trh 6, 659 37 Brno

Požadované dovednosti
VŠ vzdělání v některém z muzejních oborů nebo v oboru informačních a komunikačních technologií (ICT)
vynikající orientace v oblasti ICT
přehled v oblasti správy sbírek v muzeích a galeriích
schopnost komunikovat s laiky v oblasti ICT
schopnost koncepčního a analytického myšlení
dobré vystupování, kultura projevu, diplomatické schopnosti
časová flexibilita
morální a trestní bezúhonnost
schopnost rychle se učit novým věcem
řidičský průkaz sk. B

Poznámka k volnému místu: (náplň práce, popis pozice).
Na této pozici budete zajišťovat práci metodického centra pro informační technologie v muzejnictví (CITeM), přípravu strategií, koncepcí a projektů v oblasti ICT v muzejnictví, prezentaci a propagaci činnosti CITeM na národní i mezinárodní úrovni, poradenství pro SW systémy správy sbírek v muzeích a galeriích, poradenství pro digitalizaci v muzeích a galeriích.
Výhody : praxe v muzeu či galerii, zkušenost s vedením pracovního týmu, zkušenost s vedením projektů, zkušenost s analýzou a vývojem SW aplikací, zkušenost s odbornou publikační a prezentační činností, znalost cizích jazyků (angličtina, němčina, ruština, francouzština, španělština), orientace v archivnictví a knihovnictví, orientace v legislativě regulující správu sbírek, autorská práva, účetnictví a obchodní vztahy , znalost O