Grafton Recruitment s.r.o. Accounting  Officer for Banking Statements

Accounting Officer for Banking Statements

Pracovní náplň
Join one of the largest conglomerates, leading the world into the future of automation and technology. Here is the opportunity to utilize your skills and develop a prosperous career in accounting to truly have an influence in a multinational company.

This an excellent opportunity to be part of a new project in the field of finance!

Your main responsibilities will be:

- Documentation of bank statements
- Manage and oversee bank charges and interest
- Monitor and address unclear payments
- Constantly communicate with customers and internal departments by email or by phone
- Participate in and contribute to monthly, quarterly and annual financial statements

Požadavky
- Knowledge of MS Office (Word, Excel, Outlook)
- Communicative understanding of English / Turkish is a plus
- Passion for accounting and administration
- Interpersonal and excellent communication skills, accuracy and care
- Cooperation with other financial professionals
- Attention to detail and organizational skills

Nabízíme
- 5 weeks of holiday
- Flexible working hours
- Meal vouchers
- Contribution for pension and life insurance
- Cafeteria system of benefits

Máte zájem o tuto práci?

odpověď

Název pozice: Accounting Officer for Banking Statements

Pracovní poměr: Plný pracovní úvazek
Minimální požadavky vzdělání: Vysokoškolské vzdělání
Lokalita: Praha
Pozici nabízí: Grafton Recruitment s.r.o.
Internet: www.grafton.cz

Zadavatel: Personální agentura

Máš zájem o tuto práci? odpovědět zaměstnavateli
Všechna volná místa od: Grafton Recruitment s.r.o.
Informace
Grafton Recruitment Vám nabízí profesionální personálně poradenské služby při hledání zaměstnání.

Ke každému kandidátovi přistupujeme individuálně, rádi si s Vámi pohovoříme o Vaší aktuální situaci a Vašich představách o budoucím zaměstnání. Poradíme Vám s výběrem okruhu pracovních pozic, které budou odpovídat Vašemu profesnímu profilu a budoucímu rozvoji, doporučíme Vám vhodného zaměstnavatele.