Grafton Recruitment s.r.o. Warehouse Coordinator – start your career in Supply Chain

Warehouse Coordinator – start your career in Supply Chain

Pracovní náplň
Do you speak FLUENT ENGLISH and have experience in SUPPLY CHAIN or working with PROVIDERS?

Keep reading and find out more!

Experienced professionals can build up their knowledge and learn a lot as well.

You will enjoy dynamic and multinational environment and melt into a team of professionals in the beautiful city center of Prague.

These could be your job responsibilities, if you send us your CV today:

* Follow and control SAFETY and ACTIVITIES of STORAGE/MATERIALS
* Be the PRIMARY CONTACT between Company and Providers
* Daily communication by Phone, email and F2F meetings with Providers in order to maintain effective business relationships
* Maintain the Warehouse records compliance
* Participate in the Annual Inventory check
* Invoice verification process
* Payment verification process
* Monitor inventories and material fows
* Play a role in warehouse process improvements
* ad-hoc

Máte zájem o tuto práci?

odpověď

Název pozice: Warehouse Coordinator – start your career in Supply Chain

Lokalita: Praha
Pozici nabízí: Grafton Recruitment s.r.o.
Internet: www.grafton.cz

Zadavatel: Personální agentura

Máš zájem o tuto práci? odpovědět zaměstnavateli
Všechna volná místa od: Grafton Recruitment s.r.o.
Informace
Grafton Recruitment Vám nabízí profesionální personálně poradenské služby při hledání zaměstnání.

Ke každému kandidátovi přistupujeme individuálně, rádi si s Vámi pohovoříme o Vaší aktuální situaci a Vašich představách o budoucím zaměstnání. Poradíme Vám s výběrem okruhu pracovních pozic, které budou odpovídat Vašemu profesnímu profilu a budoucímu rozvoji, doporučíme Vám vhodného zaměstnavatele.