Pracovní pohovor

Pracovní pohovor: Nepodceňujte přípravu!

Pokud chcete úspěšně absolovovat ú pracovní pohovor, měli byste se na něj před tím pečlivě připravit.

V prvé řadě se doporučuje zjistit si veškeré informace o Vašem potencionálním zaměstnavateli. Měli byste předem vědět, čím se daná společnost zabývá, jak dlouho se pohybuje na trhu, případně, jakých úspěchů ve svém oboru dosáhla atd.

Ať už absolvujete pracovní pohovor v personální agentuře nebo přímo v místě Vašeho budoucího zaměstnání, můžete se připravit na obecné otázky, které jsou pokládány prakticky všemi zaměstnavateli. Obvykle se Váš potecinální zaměstnavatel ptá, proč jste si vybrali právě jeho firmu a samozřejmě jej zajímají podrobnější infromace o Vaši dosavadní profesní kariéře.

Pracovní pohovor: Uspěje ten, kdo dokáže zaujmout

Umět se prezentovat, lidově řečeno, uměst se „prodat“, je základem úspěchu. Když už jste pozvání na pracovní pohovor, znamená to, že podle údajů uvedených v životopisu splňujete podmínky pro vykonávání nabízené pozice. Takových adeptů je však obvykle na jednu pracovní pozici více. Proto byste se měli snažit něčím zaujmout, odlišit se od davu stejně vzělaných konkurentů.

Pracovní pohovor však není rozhodně místem pro přílišné chlubení, vykreslování předchozího zaměstnavatele ve špatném světle a už vůbec se nevyplácí si vymýšlet. Pamatujte na to, že v době internetu je velmi snadné si každou informaci ověřit. Stejně tak je kontraproduktivní zveličovat své znalosti a dovednosti, kterými ve skutečnosti nevládnete. I kdybyste nakonec díky právě tomu uspěli, pravda se ukáže hned první den v zaměstnání.

Zkrátka a dobře, úspěšně absolvovat pracovní pohovor vyžaduje znalosti, potřebné zkušenosti, komunikační dovednosti a samozřejmě i notnou dávku štěstí. Pokud však nezanedbáte přípravu, můžete jít štěstí pořádný kus naproti.

Vložit inzerát