Pracovník v sociálních službách - práce s osobami bez přístřeší (sociální rehabi

  • Kutná Hora

Pracovní místo ( Pracovník v sociálních službách - práce s osobami bez přístřeší (sociální rehabi ) již není aktuální, zadavatel tuto pozici obsadil, nebo si nepřeje tuto pracovní nabídku dále zobrazovat.

Pracovní náplň

Náplň práce:
- práce s osobami bez přístřeší v rámci služby sociální rehabilitace (ve středisku, ale i v terénu)
* nácvik dovedností pro zvládání péče o vlastní osobu, soběstačnosti, dalších činností vedoucích k sociálnímu začlenění: tzn. nácvik péče o domácnost, chodu kuchyně, přípravy pokrmů, plánování nákupů, hospodaření s penězi, péče o děti a další členy domácnosti, vyplňování formulářů, žádostí, psaní dopisů, drobné údržbářské práce apod.
* zprostředkování kontaktů se společenským prostředím: tzn. doprovázení do zaměstnání, k lékaři, zájmové aktivity, nácvik používání dopravních prostředků, chování v různých společenských situacích, komunikace se zaměstnavateli a práce s informacemi (internet, tisk)
* výchovné, vzdělávací a aktivizační činnosti: - např. práce na nácvikovém pracovišti v keramické dílně, v terénu
* pomoc při uplatňování práv, při obstarávání osobních záležitostí: tzn. poskytování základního poradenství, informování a zprostředkování navazujících služeb
* administrativa související s poskytováním dané služby, další administrativní činnosti dle aktuální potřeby, účast na poradách, na povinném vzdělávání apod.

Požadavky:
- minimálně SŠ s maturitou, kvalifikační kurz pracovníka v sociálních službách výhodou
- trestní bezúhonnost
- zájem a především schopnost pracovat s lidmi bez přístřeší PODMÍNKOU!!!
- předchozí praxe či zkušenost s prací s osobami bez přístřeší velkou výhodou
- nutná vysoká odolnost vůči stresu, časová flexibilita, kreativita
- aktivní a vyrovnaná osobnost se sociálním cítěním
- ztotožnění se s posláním organizace
- scho