SOCIÁLNÍ PRACOVNÍK/CE

Pracovní místo ( SOCIÁLNÍ PRACOVNÍK/CE ) již není aktuální, zadavatel tuto pozici obsadil, nebo si nepřeje tuto pracovní nabídku dále zobrazovat.

Pracovní náplň

Pracoviště:
Úřad práce České republiky - Krajská pobočka v Liberci
Kontaktní pracoviště Frýdlant
Výkon práce na pracovišti Nové Město pod Smrkem
Hlavní náplň činnosti:
- Provádění cíleného sociálního šetření v terénu u osob nacházejících se v nepříznivé
sociální situaci, analýz této situace a poskytování navazujícího sociálního poradenství
k jejímu řešení.
- Přijímání, zpracovávání a kontrola věcné a formální správnosti žádostí o dávky hmotné
nouze.
- Odborné zpracování pokladů a příprava správních rozhodnutí ve věci žádostí o
nepojistné sociální dávky, zejména dávky pro osoby v hmotné nouzi.
- Zpracování změn ve skutečnostech rozhodných pro nárok na dávku a její výplatu a
řešení nedoplatků a přeplatků na dávkách.
- Řádné vedení spisové dokumentace, zodpovědnost za správnost vydaných oznámení
a rozhodnutí a další administrativní činnosti v agendě dávek hmotné nouze.
- Podávání informací klientům, vydávání tiskopisů pro uplatnění žádostí.
Kvalifikační a další požadavky:
- vzdělání dle § 110 zákona č. 108/2006 Sb., o sociálních službách, minimálně vyšší
odborné vzdělání v oborech zaměřených na sociální práci a pedagogiku, sociální
pedagogiku, sociální a humanitární práci, sociálně právní činnost, charitativní a sociální
činnost nebo vysokoškolské vzdělání zaměřené na sociální práci, sociální politiku,
sociální pedagogiku, sociální péči, sociální patologii, právo nebo speciální pedagogiku
- výhodou znalost zákona č. 500/2004 Sb., správní řád
- výhodou orientace v zákoně č. 108/2006 Sb., o sociálních službách
- velmi dobrá uživatelská znalost práce s PC - MS Office