Pracovník/pracovnice v sociálních službách - pečovatel/ka

Pracovní místo ( Pracovník/pracovnice v sociálních službách - pečovatel/ka ) již není aktuální, zadavatel tuto pozici obsadil, nebo si nepřeje tuto pracovní nabídku dále zobrazovat.

Pracovní náplň

Náplň práce:

V pečovatelské službě:
- jedná se o práci v terénu, přímo v domácnostech uživatelů z Kutné Hory a okolních obcí, ve všední dny, v případě potřeby o víkendech a svátcích
- rozvoz a donáška obědů
- pomoc při úkonech péče o vlastní osobu - pomoc při osobní hygieně, oblékání, pomoc při podávání jídla a pití, polohování, pomoc při použití WC
- péče o domácnost klientů - úklid, nákupy, praní a žehlení prádla
- doprovod k lékaři, na úřady apod.

Práce v sociálně aktivizační službě pro seniory a osoby se zdravotním postižením:
- příprava a realizace aktivizačních činností pro uživatele služby

Dále:
- administrativa související s poskytováním obou služeb (zápisy o provedených úkonech, práce s dokumentací uživatelů) a s provozem střediska
- účast na poradách, supervizích, povinném vzdělávání

Požadavky a osobnostní předpoklady:
- trestní bezúhonnost
- SŠ s maturitou, případně SOU
- rekvalifikační kurz pro pracovníky v sociálních službách výhodou, není podmínkou
- zkušenosti s prací v sociálních službách výhodou
- řidičský průkaz sk. B a aktivní řidič PODMÍNKOU!!
- ochota a schopnost poskytovat pomoc při hygieně u inkontinentních uživatelů
- pochopení a kladný vztah k seniorům a osobám se zdravotním postižením
- schopnost pracovat v týmu, spolehlivost, trpělivost, lidský přístup, nekonfliktní povaha
- práce s PC na uživatelské úrovni
- ztotožnění se s posláním Charity

Nabízíme:
- práci na plný úvazek, pracovní poměr na dobu určitou 1 rok (poté možnost prodloužení)
- flexibilní pracovní dobu, závislou na provozní době a rozpisu služeb
- zaškolení a pomoc při zapracování