Specialista dávek NSD

Pracovní místo ( Specialista dávek NSD ) již není aktuální, zadavatel tuto pozici obsadil, nebo si nepřeje tuto pracovní nabídku dále zobrazovat.

Pracovní náplň

Úřad práce České republiky vyhlašuje výběrové řízení na obsazení služebního místa
v souladu s § 178 odst. 1 zákona č. 234/2014 Sb., o státní službě, ve znění pozdějších
předpisů

ID 11000902

Pracoviště:
Úřad práce České republiky – Krajská pobočka v Brně,
Odbor Kontaktní pracoviště Brno-venkov, Oddělení SSP a dávek pěstounské péče,
Šujanovo náměstí 302/3, 660 35 Brno

Hlavní náplň činnosti:
- zajišťování agendy nepojistných sociálních dávek,
- poskytování základního sociálního poradenství v oblasti nepojistných sociálních
dávek a sociálních služeb,
- posuzování podkladů pro správní řízení a provádění důkazů potřebných ke zjištění
stavu věci,
- komplexní zpracovávání žádosti o nepojistné sociální dávky včetně zpracování
získaných údajů prostřednictvím agendových informačních systémů,
- posuzování nároků na nepojistné sociální dávky,
- provádění místního šetření pro účely posouzení nároku na nepojistné sociální dávky.

Kvalifikační a další požadavky:
- minimálně ukončené střední vzdělání s maturitní zkouškou nebo VOŠ
- výborná uživatelská znalost MS Office (Word, Excel, Outlook)
- vynikající komunikační schopnosti – schopnost jednat s klienty
- psychická odolnost, samostatnost, pečlivost a důslednost
- svéprávnost, bezúhonnost, zdravotní způsobilost

Pracovní podmínky:
- platové zařazení v 9. platové třídě v souladu s platnými právními předpisy,
po zkušební době možnost přiznání osobního příplatku
- pružná pracovní doba – plný úvazek
- předpokládaný nástup - leden 2023
- pracovní poměr na dobu určitou (zástup za rodičovskou dovolenou) se zkušeb