Vedoucí oddělení kontrolního a správního

Pracovní místo ( Vedoucí oddělení kontrolního a správního ) již není aktuální, zadavatel tuto pozici obsadil, nebo si nepřeje tuto pracovní nabídku dále zobrazovat.

Pracovní náplň

pracoviště Městského úřadu Kroměříž
- Vykonávaná agenda: souhrnný výkon specializovaných odborných činností na úseku živnostenské kontroly a přestupků na úseku živnostenského podnikání, příprava rozhodnutí o správních trestech podle živnostenského zákona a zvláštních právních předpisů, koordinace a zabezpečení činností oddělení kontrolního a správního
- Platová třída: 10, doba neurčitá, předpokládaný nástup dohodou

- Předpoklady pro vznik pracovního poměru úředníka - předpoklady podle § 4 zákona o úřednících, předpoklady podle zákona č. 451/1991 Sb., kterým se stanoví některé další předpoklady pro výkon některých funkcí ve státních orgánech a organizacích České a Slovenské Federativní Republiky, České republiky a Slovenské republiky

- Požadavky na oprávněnou úřední osobu: vysokoškolské vzdělání v magisterském studijním programu právo a právní věda, právo nebo bezpečnostně právní studia na vysoké škole v České republice, nebo prokázání odborné způsobilosti zkouškou složenou u Ministerstva vnitra ČR nejpozději do 31.12.2023, nebo prokazatelné splnění 5leté praxe při projednávání přestupků a rozhodování o nich ke dni 1.1.2024

- Další požadavky: dobrá znalost právních předpisů týkajících se vykonávaných agend, zejména: zákona č. 455/1991 Sb., o živnostenském podnikání (živnostenský zákon), ve znění pozdějších předpisů, zákona č. 255/2012 Sb., o kontrole (kontrolní řád), ve znění pozdějších předpisů, zákona č. 500/2004 Sb., správní řád, ve znění pozdějších předpisů, zákona č. 250/2016 Sb., o odpovědnosti za přestupky a řízení o nich, ve znění pozdějších předpisů, praxe ve veř