Úředník/úřednice sociální pracovník orgánu sociálně právní ochrany dětí Městskéh

Pracovní místo ( Úředník/úřednice sociální pracovník orgánu sociálně právní ochrany dětí Městskéh ) již není aktuální, zadavatel tuto pozici obsadil, nebo si nepřeje tuto pracovní nabídku dále zobrazovat.

Pracovní náplň

Druh práce: výkon sociálně-právní ochrany dětí v souladu se zákonem č. 359/1999 Sb., především ochrana práva dítěte na přirozený vývoj a na řádnou výchovu, ochrana oprávněných zájmů dítěte, působení k obnovní narušených funkcí rodiny. Poskytování sociálně právního poradenství. Terénní sociální práce, kolizní opatrovnictví. Vyhodnocování situace rodiny a vytváření individuálního plánu ochrany dítěte.
Pracovní pozice je vhodná pro osoby se zdravotním postižením s prvním a druhým stupněm invalidity.
Místo výkonu práce: Sokolov
Platové zařazení: 11. platová třída
Trvání pracovního poměru: na dobu určitou (zástup z důvodu rodičovské dovolené)
Datum nástupu do práce: 01.07.2022, popř. dle dohody
Předpoklady pro vznik pracovního poměru dle § 4 odst. 1 zákona o úřednících
1. uchazeč musí být fyzickou osobou, která
- je státním občanem ČR, nebo cizím státním občanem s trvalým pobytem v ČR,
- dosáhla věku 18 let,
- je způsobilá k právním úkonům,
- je bezúhonná,
- ovládá jednací jazyk,
2. ukončené vysokoškolské vzdělání v magisterském studijním programu nebo vysokoškolské vzdělání v bakalářském studijním programu
Požadavky na uchazeče
1. ukončené vzdělání odpovídající kvalifikaci pro výkon práce sociálního pracovníka podle zákona č. 108/2006 Sb., o sociálních službách ve znění pozdějších předpisů,
2. znalost souvisejících právních předpisů, zejména zákona č. 500/2004 Sb., správní řád; zákona č. 359/1999 Sb., o sociálně-právní ochraně dětí; zákona č. 292/2013 Sb., o zvláštních řízeních soudních; vše ve znění pozdějších předpisů,
3. velmi dobrá uživatelská znalost práce s počítačem (MS