sociální pracovník/pracovnice

Pracovní místo ( sociální pracovník/pracovnice ) již není aktuální, zadavatel tuto pozici obsadil, nebo si nepřeje tuto pracovní nabídku dále zobrazovat.

Pracovní náplň

Úřad práce České republiky vyhlašuje výběrové řízení
na obsazení služebního místa v souladu s § 178 odst. 1
zákona č. 234/2014 Sb., o státní službě, ve znění pozdějších předpisů

Služební místo: Sociální pracovník/pracovnice
ID 11110415

Pracoviště: v oddělení SSP, dávek pěstounské péče a HN Odboru Kontaktního pracoviště
v Roudnici nad Labem Krajské pobočky Úřadu práce ČR v Ústí nad Labem

Místo výkonu: Roudnice nad Labem

Hlavní náplň činnosti:

" Provádění sociálního šetření v terénu, zajišťování informací a odborných podkladů
pro sociální práci.
" Provádění prvostupňového řízení při poskytování nepojistných sociálních dávek, zejména dávek pro osoby v hmotné nouzi.
" Řádné vedení spisové dokumentace.
" Spolupráce se sociálními pracovníky obcí.
" Zabezpečení evidence žádostí, odborné zpracování podkladů a příprava správních rozhodnutí ve věci žádostí o nepojistné sociální dávky, zejména dávky pro osoby
v hmotné nouzi.
" Příjem a zpracování odvolání.
" Výplata přiznaných dávek a zajištění vyřízení případných nesrovnalostí.

Kvalifikační a další požadavky:

" kvalifikace dle zákona č. 108/2006 Sb., o sociálních službách, tj. ukončené vyšší odborné vzdělání sociálního směru, popř. VŠ v sociální oblasti (v oborech vzdělání zaměřených na sociální práci a sociální pedagogiku, sociální pedagogiku, sociální
a humanitární práci, sociální práci, sociální politiku, sociálně právní činnost, charitní
a sociální činnost, sociální péči, sociální patologii, právo nebo speciální pedagogiku)
" znalost práce na PC (MS Office)
" výborné komunikační schopnosti
" odpovědnost, samostat