Hlavní účetní

Pracovní místo ( Hlavní účetní ) již není aktuální, zadavatel tuto pozici obsadil, nebo si nepřeje tuto pracovní nabídku dále zobrazovat.

Pracovní náplň

požadujeme:
- minimálně středoškolské ekonomické vzdělání s maturitou bez vyučení
- praxi v účetní oblasti
- znalost obecné problematiky účtování v souladu s platnou legislativou České republiky
- znalost problematiky mzdového účetnictví a personalistiky
- znalost Word, Excel - nutné
- výpis z rejstříku trestů

Výhodou:
- znalost účtování příspěvkových organizací, resp. znalost předpisů a účtování pro účetní
jednotky, u kterých hlavním předmětem činnosti není podnikání
- znalost dotační problematiky

Pracovní náplň:
- vedení podvojného účetnictví pro hlavní a doplňkovou činnost, zpracování mezd
- zpracování rozvahy, výkazu zisku ztráty a přílohy pro PO
- zpracování podkladů pro daňová přiznání, vyúčtování zálohové a srážkové daně v termínech
pro FÚ
- zpracování podkladů pro výroční zprávy pro hospodaření, podkladů pro vyúčtování dotací a
příspěvků
- zpracování podkladů pro inventarizaci v souladu s vyhláškou 270/2010 Sb. o inventarizaci
majetku a závazků
- zpracování finančního plánu organizace a sledování jeho čerpání
- zpracování statistických výkazů a všech ostatních výkazů, které požaduje zřizovatel
organizace, aj.

Nástup dle domluvy.
Způsob prvního kontaktu zaměstnavatele: zaslat strukturovaný životopis na e-mail.