VEDOUCÍ EKONOMICKÉHO ODDĚLENÍ

Pracovní místo ( VEDOUCÍ EKONOMICKÉHO ODDĚLENÍ ) již není aktuální, zadavatel tuto pozici obsadil, nebo si nepřeje tuto pracovní nabídku dále zobrazovat.

Pracovní náplň

Místo výkonu práce:
- ARTWELD s.r.o. - centrála společnosti, Nádražní 120, 460 06 Liberec 6
Popis pracovního místa:
- Plní úkoly zadané generálním ředitelem/CEO.
- Vede celý ekonomický proces a zajišťuje připravenost oddělení v případě auditu.
- Zodpovídá za chod ekonomického oddělení a řídí účetní tým, určuje priority, rozděluje pracovní činnosti oddělení.
- Řídí správu pohledávek a závazků, cash-flow, platby daní a odesílání sestav Intrastat.
- Připravuje interní dokumentaci a provádí aktualizace podkladů pro CEO a jednatele společnosti.
- Kontroluje a řídí veškerou účetní, mzdovou a docházkovou agendu zaměstnanců.
- Kontroluje podklady pro vyúčtování DPH včetně jeho vyúčtování a podává souhrnné hlášení.
- Provádí vytváření statistik - sledování úkolů vyžadovaných statistikou, vyplňování výkazů a jejich zasílání.
- Provádí inventury účtů - jejich tisky, dohledávání příloh a opravy rozdílů a nesrovnalostí.
- Obsluhuje datovou schránka.
- Zakládá a eviduje směrnice společnosti ve spolupráci s personálním a procesním oddělením.
- Vytváří a ukládá výkaz zisků a ztrát středisek - podklady pro výpočet odměn zaměstnanců.
- Připravuje podklady pro celní úřad.
Požadavky:
- SŠ/VŠ vzdělání ekonomického směru podmínkou
- Praxe v ekonomické činnosti podmínkou
- Aktivní znalost podvojného účetnictví, skladového hospodářství a mzdové problematiky
- Anglický jazyk výhodou
- PC dovednosti: MS Office, práce s databázovým účetním nebo ekonomickým programem
- ŘP sk. B - aktivní řidič
- Analytické myšlení, systémový přístup k práci
- Schopnost vést tým a přirozená autorita
- Komunikativno