Vyšší soudní úředník

Pracovní místo ( Vyšší soudní úředník ) již není aktuální, zadavatel tuto pozici obsadil, nebo si nepřeje tuto pracovní nabídku dále zobrazovat.

Pracovní náplň

Požadavky na uchazeče:
- Právní povědomí - má právní povědomí, ovládá aplikace znalostí zákonů a legislativy běžně v praxi využívané (obchodní zákoník, občanský zákoník, …), má znalost právních úkonů, dokumentů i subjektů právní praxe.
- Počítačová způsobilost - ovládá pokročilejším způsobem počítač (databáze, převody mezi kancelářskými aplikacemi, řešení jednodušších problémů).
- Bezúhonnost (podmínku bezúhonnosti nesplňuje ten, kdo byl pravomocně odsouzen za trestný čin, pokud se na něj nehledí, jako by odsouzen nebyl).
Požadované vzdělání:
Ukončené vysokoškolské vzdělání v magisterském nebo bakalářském studijním programu v oblasti práva na vysoké škole v České republice nebo ukončené odborné studium vyšších úředníků na Justiční akademii v Kroměříži.
Popis pracovní pozice vyššího soudního úředníka
- Provádí rozhodovací činnost a ostatní činnosti podle zákona číslo 121/2008 Sb.,
o vyšších soudních úřednících a vyšších úřednících státního zastupitelství a o změně souvisejících zákonů, ve znění pozdějších předpisů.
- Provádí práce v oboru statistiky.
- Provádí práce s rejstříkem informačního systému pro okresní soudy a pracuje s ostatními informačními systémy okresního soudu.
- Provádí lustrace v centrální evidenci obyvatel.
- Vyhledává data a informace v evidencích státní správy a ostatních veřejných informačních systémech v oblasti justice.
- Provádí porozsudkovou agendu.
- Provádí výslechy účastníků řízení a další úkony v rámci dožádání.

Kontakt:
Křiváček Jan, tel.: 388 305 101, e-mail: podatelna@osoud.ptc.justice.cz