referent/ka právní agendy (právník/právnička) odboru zdravotnictví

  • Brno

Pracovní místo ( referent/ka právní agendy (právník/právnička) odboru zdravotnictví ) již není aktuální, zadavatel tuto pozici obsadil, nebo si nepřeje tuto pracovní nabídku dále zobrazovat.

Pracovní náplň

Ředitel Krajského úřadu Jihomoravského kraje vyhlašuje výběrové řízení na obsazení místa
referenta/referentky právní agendy (právníka/právničky) odboru zdravotnictví
Místo výkonu práce: Žerotínovo náměstí 3, 601 82 BRNO
Platové podmínky: se řídí zákoníkem práce, v platném znění, a nařízením vlády o platových poměrech zaměstnanců ve veřejných službách a správě, v platném znění, platová třída 11.
Termín nástupu: dle dohody
Charakteristika vykonávané práce:
Právník/právnička odboru zdravotnictví komplexně zajišťuje právní činnosti odboru zdravotnictví, včetně zastupování veřejných zájmů v soudních sporech, zpracovává podklady návrhů právních předpisů Krajského úřadu Jihomoravského kraje zaměřených zejména na oblast zdravotnictví, zajišťuje metodickou pomoc příspěvkovým organizacím v oblasti zdravotnictví, spolupracuje na připomínkovém řízení návrhů v oblasti zdravotnické legislativy.
Kontaktní pracovník: PhDr. Jarmila Pavlíková, pověřena vedením odboru zdravotnictví, telefon 541 652 174.
Požadujeme:
˘ potřebné vzdělání: vysokoškolské vzdělání v magisterském studijním programu
˘ studijní obor: právo
˘ znalost příslušné legislativy: právní činnosti v oblasti zdravotnického práva; správní řízení; podmínky poskytování zdravotních služeb dle zákona č. 372/2011 Sb. o zdravotních službách, zákona č. 373/2011 Sb. o specifických zdravotních službách a zákona č. 374/2011 Sb. o zdravotnické záchranné službě, přehled o zřízených příspěvkových organizacích na úseku odboru zdravotnictví, znalost zákonů o územních samosprávných celcích
˘ zvláštní odborná způsobilost: není
˘ praxe: vít