Finanční asistent/ka - účetní

Pracovní místo ( Finanční asistent/ka - účetní ) již není aktuální, zadavatel tuto pozici obsadil, nebo si nepřeje tuto pracovní nabídku dále zobrazovat.

Pracovní náplň

Místo výkonu práce: Skandinávská 2, 352 01 Aš. Pracovní poměr na dobu určitou (1 rok) - poté možné prodloužení. Vhodné i pro osoby se zdravotním postižením. Pracovní doba: jednosměnný provoz, denní směna, super-flex (37,5 hod/týdně). Náplň práce: účtování bankovních výpisů (CZK, EUR, cash pool účet), průběžná kontrola knihy pohledávek, řešení pohledávek po splatnosti, párování vydaných faktur a dobropisů v rámci knihy pohledávek, komunikace s prodejním oddělením při řešení došlých nespecifikovaných plateb, vystavování manuálních faktur (většinou přefakturace služeb), kontrola rozvahových účtů 384 a 388 (excelovský soubor), zpracování tuzemského DPH, podklady pro německé DPH (spolupráce s DE daňovým poradcem), kontrolní hlášení, souhrnné hlášení, Intrastat (spolupráce s logistikou), silniční daň, příprava podkladů pro audit a daně, které věcně souvisí s měsíční rutinou, uzávěrkové práce (ICO konfirmace zůstatků s ostatními společnostmi ve skupině, revaluace uzávěrkovým kursem, revaluace knihy závazků a pohledávek uzávěrkovým kurzem, odsouhlasení zůstatků na bankovních účtech s bankovními výpis, revaluace, dohady na případné nevyfakturované výnosy v rámci přefakturací), jednání s finančním úřadem v případě kontroly týkající se DPH. Požadujeme: úplné střední odborné vzdělání a vyšší (ekonomické zaměření), praxe se zpracováním mezd výhodou, dovednosti k plánování a organizování pracovních činností na pozici a v týmu, osobnost mající ráda komunikaci s lidmi, pečlivost, dobrý/á uživatel/ka PC, uživatelská znalost ERP/personálně mzdového systému výhodou, pracovní flexibilita výhod