Ekolog města

  • Kroměříž

Pracovní místo ( Ekolog města ) již není aktuální, zadavatel tuto pozici obsadil, nebo si nepřeje tuto pracovní nabídku dále zobrazovat.

Pracovní náplň

pracoviště Kroměříž
- Druh práce: Ekolog města
- Vykonávaná agenda: Provádění specializovaných odborných činností v oblasti životního prostředí (odpadové hospodářství, ochrana přírody, ovzduší, vody) z pohledu samosprávy, zejm.: zastupování města jako účastníka řízení ve správním řízení z hlediska uplatňování záměrů ochrany životního prostředí, jednání jménem města jako účastník řízení, po schválení příslušným orgánem města, zastupování města jako vlastníka ve správním řízení z hlediska uplatňování záměrů ochrany životního prostředí a jednání jménem města, po schválení příslušným orgánem města. Tvorba vnitřních předpisů týkajících se ochrany životního prostředí, metodické řízení plnění všech povinností vyplývajících z právních a interních předpisů města. Koordinace činností v oblasti ochrany životního prostředí z pohledu samosprávy a dohled nad efektivním využíváním zdrojů. Podíl na aktualizaci Strategického plánu města s důrazem na ekologickou stránku. Spolupráce s kontrolními orgány pro životní prostředí. Spolupráce na přípravě havarijních a povodňových plánů.

- Platová třída 10, doba neurčitá, nástup dle dohody
- Předpoklady pro vznik pracovního poměru úředníka: předpoklady podle § 4 zákona o úřednících
- Další požadavky: vysokoškolské vzdělání v bakalářském studijním programu nebo vyšší odborné vzdělání, nejlépe se zaměřením na životní prostředí a jeho ochranu, orientace v příslušné legislativě, zejména v: zákoně č. 100/2001 Sb., o posuzování vlivů na životní prostředí a o změně některých souvisejících zákonů, ve znění pozdějších předpisů, zákoně č. 17/1992 Sb.,