knihovník - studovna

  • Jindřichův Hradec

Pracovní místo ( knihovník - studovna ) již není aktuální, zadavatel tuto pozici obsadil, nebo si nepřeje tuto pracovní nabídku dále zobrazovat.

Pracovní náplň

Informace o pracovní pozici:
- samostatné poskytování knihovnických a informačních služeb a prací spojených s obsluhou čtenářů v automatizovaném knihovním systému
- poskytování referenčních a faktografických služeb a informací
- samostatná příprava a poskytování vnitrostátních meziknihovních služeb, včetně komplexního bibliograficko-lokačního zpracování složitých požadavků
o realizace instruktáží a školení uživatelů o poskytovaných knihovnických a informačních službách
- samostatná tvorba a využití interních a regionálních databází
- analytické zpracování periodik
- spolupráce v rámci národního systému knihovnických a informačních služeb
- spolupráce s ostatními kulturními organizacemi,
- kopírovací a reprografické služby
- podílení se na realizaci a zabezpečení akcí pro veřejnost
Požadujeme:
- SŠ vzdělání, VŠ výhodou (obor knihovnictví)
- bezúhonnost, zdravotní způsobilost
- znalost norem, standardů a metod zpracování KF (AACR, MARC /UNIMARC, Konspektus atd.)
- všeobecný rozhled a orientace v oblasti literatury a kulturního dění
- komunikační schopnosti, příjemné vystupování
- schopnost samostatné i týmové práce, spolehlivost, zodpovědnost
- dobrá uživatelská znalost práce na PC
- schopnost a ochota nadále se vzdělávat
Nabízíme:
- motivující platové ohodnocení - netarifní složky platu
- možnost dalšího vzdělávání (odborná školení apod.)
- 5 týdnů dovolené, příspěvek na stravování

Strukturovaný životopis s průvodním dopisem zasílejte nejpozději do 7. 10. 2019 elektronicky na adresu ředitele knihovny: tdosbaba@knihjh.cz nebo poštou na adresu knihovny (obálku označte