Účetní, rozpočtář/ rozpočtářka

  • Brno

Pracovní místo ( Účetní, rozpočtář/ rozpočtářka ) již není aktuální, zadavatel tuto pozici obsadil, nebo si nepřeje tuto pracovní nabídku dále zobrazovat.

Pracovní náplň

Úřad pro dohled nad hospodařením politických stran a politických hnutí
přijme do pracovního poměru zaměstnance/zaměstnankyni na pozici
účetní, rozpočtář/ka
Místo výkonu práce: Brno
Předpokládané datum nástupu: 1. října 2019
Platová třída: 12
Pracovní poměr bude sjednán na dobu neurčitou, plný pracovní úvazek.
Náplň práce:
Zaměstnanec na dané pozici vykonává zejména následující činnosti:
metodicky usměrňuje a organizuje hospodaření s rozpočtovými prostředky podle jednotlivých příjmových a výdajových oblastí kapitoly.
sestavuje rozpočet Úřadu, provádí rozbor a stanovuje návrhy na opatření, navrhuje a projednává rozpočtové změny
komplexně vede účetnictví účetní jednotky, kontroluje náležitosti účetních dokladů, sestavuje účetní závěrku
provádí platební styk s bankou, vede hotovostní pokladnu
zabezpečuje výkon předběžné řídící kontroly ve funkci hlavní účetní a správce rozpočtu dle zákona o finanční kontrole
zodpovídá za provedení inventarizace majetku a závazků
provádí administraci informačního systému programového financování EDS/SMVS
stanovuje metodiku účetnictví, způsoby oceňování, postupy odepisování, postupy účtování, uspořádání položek účetní závěrky a jejich obsahového vymezení a postupy pro provedení účetní závěrky v souladu s platnými předpisy
průběžně se seznamuje se závaznými právními normami souvisejícími se svěřenou agendou
Kvalifikační předpoklady a požadavky:
plná způsobilost k právním úkonům
bezúhonnost
Požadované vzdělání a znalosti:
minimálně ukončené středoškolské vzdělání, vysokoškolské vzdělání v bakalářském programu výhodou
znalost právních