Pro zaměstnavatele Vložit inzerát
Brigáda, rady a tipy serveru Nabídky práce

Brigáda

Brigáda pomáhá přivydělat si hlavně studentům a seniorům

Brigáda je forma krátkodobé i dlouhodobější spolupráce, kdy není daný jedinec stálým zaměstnancem firmy. Obvykle pro ni pracuje na dohodu o provedení práce či na dohodu o pracovní činnosti.

Součástí tohoto druhy práce často bývá pracovní výkaz, kde vám poskytovatel práce potvrzuje každý den odpracované hodiny. Následně tento pracovní výkaz předkládáte v pracovní agentuře, kterou vám byla brigáda zprostředkována.

Brigáda je vhodnou variantou přivýdělku především pro studenty, ale také pro seniory a všechny ty, kteří momentálně nemají práci. Nezaměstnaní si však již nemohou k podpoře v nezaměstnanosti přivydělat žádné peníze. Musí si tedy vybrat, jestli je pro ně jistější občasná brigáda nebo státní podpora.

Pokud si chcete najít brigádu, není nic snazšího než se nejdříve podívat na známé internetové servery, které se zabývají nabídkou pracovních příležitostí. Brigáda se dá dnes sehnat poměrně snadno. Potom už záleží pouze na tom, jestli k vykonávání takové práce máte dostatek zkušenosti či případně nutné dokumenty. Například pro práci s potravinami budete potřebovat potravinářský průkaz, který vám vystaví váš obvodní lékař apod.

Brigáda je z pohledu zákoníku práce (byť tento pojem se v ním přímo nevyskytuje) nahlížena jako standardní zaměstnanecký poměr. Rozdíly jsou v pouze v tom, že zaměstnanec nemusí za pracovníka platit sociální a zdravotní pojištění.

zavřítzavřít

Buďte první, kdo se dozví o nových nabídkách práce na našem serveru!
Parametry zasílání:

Brigáda

Nabídky práce.cz Vám odešlou upozornění na e-mail
pokud se zveřejnění volné místo dle Vašeho výběru

Odeslat

Po odeslání požadavku upřesněte hledanou pozici Zasílání upozornění lze kdykoliv zrušit