Grafton Recruitment s.r.o. IT RELEASE ENGINEER, 20 h/week, 150 CZK/h

IT RELEASE ENGINEER, 20 h/week, 150 CZK/h

Pracovní náplň
Do you study IT? Are you looking for attractive staring position in this field? Do you have knowledge of UNIX/Linux scripting and C or Java and prepared school project in release engineering?

If that sounds familiar, keep reading!
We are currently looking for candidates on position of IT RELEASE SPECIALIST for part-time.

WHAT WOULD BE YOUR JOB?
- compilation of system from source code
- administration and implementation of OS to time zones
- working with static analysis tool

Start date: upon agreement

Contract for 20 hours/week
Initial contract for definite period with prospect long-term cooperation
Salary: 150 CZK/hour
Location: Prague 5

Požadavky
What are we looking for:
- university student of IT (ideally 3rd year of the university)
- knowledge of UNIX/Linux scripting
- basic knowledge of C or Java
- experience with release engineering - school projects
- advanced knowledge of English as it is working language in the company
- team player who wants to get professional experience

Nabízíme
- become a part of well-known and prestigious IT company
- many relax zones with table-football, ping pong tables and play station
- flexible working hours, minimum of 1 day/week
- opportunity to get practical experience

Máte zájem o tuto práci?

odpověď

Název pozice: IT RELEASE ENGINEER, 20 h/week, 150 CZK/h

Minimální požadavky vzdělání: Vysokoškolské vzdělání
Plat 150 - 150 CZK
Lokalita: Praha
Pozici nabízí: Grafton Recruitment s.r.o.
Internet: www.grafton.cz

Zadavatel: Personální agentura

Máš zájem o tuto práci? odpovědět zaměstnavateli
Všechna volná místa od: Grafton Recruitment s.r.o.
Informace
Grafton Recruitment Vám nabízí profesionální personálně poradenské služby při hledání zaměstnání.

Ke každému kandidátovi přistupujeme individuálně, rádi si s Vámi pohovoříme o Vaší aktuální situaci a Vašich představách o budoucím zaměstnání. Poradíme Vám s výběrem okruhu pracovních pozic, které budou odpovídat Vašemu profesnímu profilu a budoucímu rozvoji, doporučíme Vám vhodného zaměstnavatele.