Grafton Recruitment s.r.o. Customer Service Advisor with German OR French OR Spanish OR Italian

Customer Service Advisor with German OR French OR Spanish OR Italian

Pracovní náplň
The foreign investor plans to open a new contact center in the Czech Republic. Currently, 4 cities are pre-selected - Plzeň, Olomouc, Brno and Ostrava. The decision about the location(s) depends on the confirmation of the interest of people in the job in the given city.

The vacancy is open for 2 weeks. Once the location(s) is/are confirmed the contact center is expected to open in 1st quarter of 2019.

The investor is a strong company operating in people transport.

Do you like travelling? Would you like to offer the customer service that you would yourself appreciate as a customer? Then please consider our job an opportunity for you.

Your mission?
Make the travelling of customers more pleasant or repair their impression from the journey by solving their issues.

How would you communicate with the customer?
You would assist the travelling customer via phone/email/ social media.

Požadavky
What would be required for the position?

- Excellent level (C1) of ONE from following group of languages: German, French, Italian, Spanish
- Advanced level of English (B2)
- Enthusiasm to communicate and assist

Nabízíme
What would be pleasant material and non-material advantages linked with the job?

- Opportunity to maintain and further improve your language skills
- Opportunity learn more and grow for those willing to learn more and grow
- Making your personal travelling dreams possible (eg. discounted tickets)
- Extra 3 days off
- Meal tickets
- Free gym entry – to let you care of your physical health

The position is suitable also for the fresh graduates!

Please let us know! Your interest will be a direct input for a decision in which location(s) the contact center will open. If you are interested in this position, please send us your structured CV in English and you can add a short motivation letter.

We would like to thank you in advance for your application.

Máte zájem o tuto práci?

odpověď

Název pozice: Customer Service Advisor with German OR French OR Spanish OR Italian

Pracovní poměr: Plný pracovní úvazek
Minimální požadavky vzdělání: Vysokoškolské vzdělání
Plat 30000 - 35000 CZK
Lokalita: Olomoucký kraj
Pozici nabízí: Grafton Recruitment s.r.o.
Internet: www.grafton.cz

Zadavatel: Personální agentura

Máš zájem o tuto práci? odpovědět zaměstnavateli
Všechna volná místa od: Grafton Recruitment s.r.o.
Informace
Grafton Recruitment Vám nabízí profesionální personálně poradenské služby při hledání zaměstnání.

Ke každému kandidátovi přistupujeme individuálně, rádi si s Vámi pohovoříme o Vaší aktuální situaci a Vašich představách o budoucím zaměstnání. Poradíme Vám s výběrem okruhu pracovních pozic, které budou odpovídat Vašemu profesnímu profilu a budoucímu rozvoji, doporučíme Vám vhodného zaměstnavatele.